Change the Story

Back to stories

Bir Rüya Gibi Zaman (Time like a Dream)

Description

Two friends make a time machine. They first go to 9000 years ago and explore how the environment looked like at that time and then they go to 250 years later from today. They explore how humanity changed their future.

How Was the Story Created?

This video was created by using CANVA graphic design and PİXTON animation programs.

Comments

Bundan yıllar öncesini ve yıllar sonrasını göz önüne getiren, aslında geçmişte yaşamın zor fakat daha sağlıklı ve nefes alınabilir bir dünyada yaşanıldığı, fakat bundan 250 yıl sonra önlem alınmazsa çok kötü susuzluk, iklim krizi gibi problemler yaşayacağımızı anlatan başarılı bir hikaye olmuş

Name: Hatice

School: Mersin Üniversitesi

Hikayedeki senaryo çok hoşuma gitti. Özellikle zaman makinesiyle geleceğe gittiğinde iklim krizinin olduğu bir zaman olacağını düşünmüştüm ama tam aksine yaşanılabilir bir hayat olması gelecekle ilgili umutlarımızın tükenmemesi gerektiğini hatırlatması güzel oldu.

Name: Merve Yıldırım

School: Mersin Üniversitesi

geleceğimizi görebilmek için şu andaki ve geçmişteki yanlışlarımızı fark edip azaltmalıyız mesajı ve anlatım şekli güzeldi.

Name: Hatice Kübra

School: Mersin Üniversitesi

Zaman makinesi ile geçmiş ve geleceği karşılaştırılması fikri güzel olmuş verilen çözüm yolları ve öneriler mantıklı ellerinize sağlık ,sadece videoda seslendirme olsaydı daha iyi olabilirdi

Name: Berfin duygu toprak

School: Mersin Üniversitesi

Güzel video olmuş, teşekkürler

Name: Sena Nur Alptekin

School: Mersin Üniversitesi

Bu güzel rüyalarımızın gerçekleşmesi dileğiyle. Sizin gibi umut dolu bir nesil yetişiyorsa bu rüyaların gerçekleşme oranı çok yüksek.

Name: Nalin

School: Mersin üniversitesi

Bu güzel rüyalarımızın gerçekleşmesi dileğiyle. Sizin gibi umut dolu bir nesil yetişiyorsa bu rüyaların gerçekleşme oranı çok yüksek.

Name: Nalin

School: Mersin üniversitesi

Sonunu rüyayla bağlamak güzel olmuş, farklı bir bakış açısı ile güzel bilgiler verilmiştir teşekkürler

Name: Zeynep Tunçkaşık

School: Mersin üniversitesi EĞİTİM FAKÜLTESİ

Geçmişte yaşanan sade hayatların gösterilmesi günümüzde ne kadar da tüketim odaklı yaşadığımızı ve bu tüketim toplumunun sonuçları bu sonuçların da neler olabileceği alınabilecek önlemler ve bu önlemlerin sonucunda bizi neler beklediği güzel bir şekilde anlatılmış.

Name: Esra Terlemez

School: MEÜ

Şu zamanda olduğumuz bir dünyada geçmiş ve geleceğin karşılaştırılması ve farklı bir gözle bakılması açısından çok anlamlı bir video olmuş. Geçmiş ve geleceği düşünecek olursak geçmişte elimizde olan olanakları, canlıları, bitkileri gelecekte bulamayacağımız gerçeği ile yüz yüzeyiz. Gelecekte olan teknolojik imkanlarımızın fazlalığı bugünümüzden ve geçmişimizden bazı şeyleri elimizden alıyor ve alacak gibi gözüküyor. Elimizde bulunan kaynakları korumak, canlıların yaşam sürelerini uzun tutmak ve doğal yaşam alanlarımızın varlığını halen devam ettirebilmek için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeli kendimiz ve bizden sonra gelecek yeni nesil için sürdürülebilir bir yaşam alanı bırakmalıyız.

Name: Yasemin

School: Mersin Üniversitesi

Çevre temizliği, biyoçeşitliliğin koruması güzel bir kurgu ile enerji ve doğal kaynakların düzgün bir şekilde kullanımı, abur çubuk yerine doğal besinlerin tercih edilmesi, takasa dayalı işlemler, doğa dostu modern teknikler ve motorlu taşıtlar yerine bisiklet kullanımın önemi hayal ve rüya arasında güzel bir şekilde anlatılmış.

Name: Adem

School: Mersin Üniversitesi

Gelecek hala güzel bir dünya var olsun diye bugünden tedbirli olmalıyız

Name: İlham Özdemir

School: Mersin Üniversitesi

We'd love to have your feedback on this story