Change the Story

Hikayelere geri dön

Conscious Everyday Life

Açıklama

Mindennapi tevékenységeink során fontos, hogy tudatosak legyünk és gondoljunk környezetünkre is. Mérsékeljük vízfogyasztásunkat, tusoljunk kádban fürdés helyett, illetve zárjuk el a csapot fogmosás közben! Ezek nem nagy dolgok, de mégis sokat segíthetünk vele. Ügyeljünk az energiahasználatunkra is, ha nem szükséges kapcsoljuk le a lámpát és lehetőség szerint használjunk kevesebb áramot fogyasztó LED izzókat!

It is important to be conscious and also think about our environment in our daily activities. Reduce water consumption, showering instead of bathing in the bathtub and close the tap while brushing our teeth. These aren't big things, but we can still help a lot. Also take care of energy use, if it isn’t necessary turn off the lamp and use LED bulbs that consume less electricity.

Hikaye Nasıl Oluşturuldu?

A self-made video with useful advice in Hungarian.

Comments

Bilinçli bir video olmuş, emeklerinize sağlık.

Keresztnév: Kevser

Iskola/helyszín: MEÜ

Baktığımız zaman, bilinçsizce gün içinde bu tip israfa neden olan hataları çoğumuz yapabiliyoruz. Çoğu zaman istemeyerek, çoğu zaman tembellik, çoğu zaman da 'aman uğraşamam' diye birçok şeyi israf ediyoruz. Bu tip günlük israfın yıllık toplamına bakacak olsak korkunç rakamlar ortaya çıkar. Nitekim bu da yaşamın en önemli doğal kaynaklarını heba etmemize neden oluyor. Bu kısa içerik bize bu tür israflara göz yummamamızı, bilinçlenmemizi dile getiriyor. Bize düşen görev de bu konulara daha fazla duyarlı olmaktır.

Keresztnév: Yasemin

Iskola/helyszín: Mersin Üniversitesi

bilgilendirici olmuş teşekkürler.

Keresztnév: Hülya Erden

Iskola/helyszín: Mersin Üniversitesi

Bu hikaye hakkında geri bildiriminizi almak isteriz